سرویس تشخیص چهره شرکت سپیدسیستم با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق یکی از دقیق‌ترین الگوریتم‌های بازشناسی چهره افراد است که به عنوان یکی از ماژول‌های اصلی در راهکار احراز هویت راه دور و همچنین راهکارهای که نیازمند تشخیص هویت از روی چهره و یا تایید هویت از روی تصویر چهره هستند (مانند مانیتورینگ تردد و حضور و غیاب مبتنی بر تشخیص چهره)، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نسخه بهبود یافته این سرویس که اخیرا توسط تیم تحقیق و توسعه سپیدسیستم ارائه شده است، این الگوریتم‌ها قادرند تصاویر چهره افراد دارای ماسک را نیز به درستی شناسایی کند. امروزه با توجه به گسترش ویروس کرونا (Covid 19) و جذابیت تشخیص هویت و کنترل تردد از روی چهره به جای استفاده از اثرانگشت، به دلیل عدم نیاز به تماس افراد با دستگاه‌ها، استفاده از سرویس تشخیص چهره رو به گسترش است و تشخیص افراد دارای ماسک، به راحتی و امنیت بیشتر این راهکار افزوده است.

 

 

به علاوه، سرویس شناسایی چهره سپیدسیستم، قادر است چهره افراد مشابه (مانند پدر و پسر) را به خوبی از هم تفکیک کند، مساله‌ای که در برخی از سرویس‌های مشابه منجر به تایید اشتباه افراد به جای هم می‌شود. سرویس تشخیص چهره سپیدسیستم هم به صورت SDK و هم به صورت API برای استفاده توسط کسب و کارهای مختلف امکان ارائه سرویس را دارد.

برای دیدن دموی آنلاین سرویس تشخیص چهره افراد از روی عکس و یا در ویدئو و همچنین برخی دیگر از ماژول‌های راهکار احراز هویت دیجیتال سپیدسیستم مانند تشخیص زنده بودن تصویر و تشخیص لب‌خوانی، به وب سایت این سرویس‌ها با آدرس https://ekyc.sepidid.com مراجعه کنید.

بالا