پایگاه دانش

سپیدباکس یک سامانه نرم‌افزاری مدیریت و اتوماسیون صندوق امانات است که با اتصال به تجهیزات سخت‌افزاری کنترل تردد و ارتباط با انواع صندوق‌ها، یک راهکار جامع برای حفظ امنیت و انضباط در اختیار مدیریت بانک‌ها، موسسات مالی و سایر مراکز و ارگان‌ها قرار می‌دهد.

برای حصول اطمینان از احراز هویت شخص مراجعه‌کننده یا وکلای قانونی صاحبان صندوق و نیز ثبت دقیق مراجعات، امکان ارتباط با سخت‌افزارهای تایید هویت مانند سامانه‌های تشخیص اثر انگشت و تشخیص چهره در نرم‌افزار مدیریت صندوق امانات سپیدباکس وجود دارد.

با توجه به اهمیت بالای احراز هویت و اعتبارسنجی هنگام دسترسی مشتریان به صندوق امانات بانک و مطمئن شدن از تایید هویت و شناسایی صاحب صندوق یا وکیل قانونی وی، سیستم اتوماسیون صندوق امانات می‌بایست بسیار امن و دقیق طراحی گردد و تمامی ترددها یا درخواست‌های تردد افراد مجاز و غیرمجاز ثبت و آرشیو شوند تا در صورت لزوم از آنها گزارش‌گیری انجام شود.

صندوق مفهوم فیزیکی دارد، اما سهمیه به معنای تخصیص شماره صندوق ها به شعبه ها می باشد. به این مثال توجه کنید: اگر 100عدد صندوق در شعبه A ( شعبه مخزن ) موجود باشد و دارای 3 شعبه زیرمجموعه باشد، فرض کنید می خواهیم تعداد 25 صندوق را به هر شعبه اختصاص دهیم. به بخش سهمیه رفته ثبت جدید را می زنیم، "از شعبه" را شعبه A انتخاب نموده و "به شعبه"   A انتخاب می نمائیم سپس از قسمت انتخاب صندوق 25 عدد از صندوق ها را انتخاب می کنیم تا 25 شماره صندوق به خود شعبه اختصاص یابد؛ و در نهایت "ذخیره و خروج" را می زنیم. به همین ترتیب برای شعبه های زیرمجموعه ثبت جدید را می زنیم، "از شعبه" را شعبه A انتخاب نموده و "به شعبه" را یکی از شعبه های زیرمجموعه انتخاب می کنیم و 25 شماره صندوق را انتخاب نموده و ذخیره می نمائیم. بدین ترتیب به هر یک از شعبه های اصلی و زیر مجموعه شماره صندوق های مشخصی که به اصطلاح سهمیه صندوق نامیده می شود، اختصاص می یابد.

شعبه مخزن: لیست قراردادها را باز نمائید، روی قرارداد منقضی دابل کلیک کنید تا وارد فرم قرارداد مشتری شوید، اطلاعات مربوط به تاریخ و هزینه را وارد نموده و روی "تمدید قرارداد" در پائین صفحه کلیک کنید.

شعبه زیرمجموعه: با شعبه مخزن تماس بگیرید تا از طریق کارتابل درخواست مورد نظر شما را لغو نمایند.

صندوقی که خالی ست اما در لیست سهمیه مشاهده نمی شود، شماره سهمیه صندوق به آن اختصاص داده نشده، بنابراین باید روی ثبت جدید کلیک نموده و برای آن صندوق سهمیه تعریف نمائید.

قرارداد صندوق را لغو نمائید. لیست قرارداد ها را باز کنید، کد صندوق مربوطه را از طریق فیلتر بالای صفحه جستجو نمائید، قرارداد مربوطه را انتخاب نموده و روی "لغو قرارداد" کلیک کنید.

قرارداد صندوق را لغو نمائید. بدین منظور لیست قرارداد ها را باز کنید، کد صندوق مربوطه را از طریق فیلتر بالای صفحه جستجو نمائید، قرارداد مربوطه را انتخاب نموده و روی "لغو قرارداد" کلیک کنید.

سیستم کنترل تردد هوشمند سپیداستار، نرم‌افزار جامع کنترل دسترسی و تردد مبتنی بر شبکه میباشد که توانایی مدیریت ترددها، پرسنل و درگاه‌های تردد از جمله گیت‌های تردد، پارکینگ خودرو، آسانسورها و تمام درهای الکترونیکی یک مجموعه را برای شما فراهم می‌کند. این نرم‌افزار از طریق شبکه امکان انتقال اطلاعات تردد را به صورت لحظه‌ای فراهم می‌کند و همچنین مدیریت پرسنل، اثر انگشت‌ها و چهره‌ها را در اختیار مدیر قرار می‌دهد.

با خودکار کردن تردد در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل شیفت‌ها و سنجه‌های هویتی ثبت شده، قابل بازیابی است. نرم‌افزار کنترل تردد سپید سیستم با بهره‌گیری هم‌زمان از سیستم‌های شناسایی اثر انگشت و تشخیص چهره در کنار راه‌کارهای قدیمی (کارت‌های RF و رمزعبور) مشکلات امنیتی دستگاه‌های موجود را حل نموده است.

نرم‌افزار کنترل تردد پرسنل، مشخص می‌کند که هر شخص در چه زمانی اجازه ورود دارد و براساس جدول زمانی که در برنامه قابل تعریف است مشخص می‌کند که هر فرد در چه ساعاتی و در چه روزهایی، اجازه تردد و ورود و خروج به درگاه‌های مشخص شده سازمان را دارد. در طراحی نرم‌افزار کنترل دسترسی سپیداستار تلاش شده تا به سادگی با دیگر نرم‌افزارها و سخت‌افزارها مانند انواع اسکنرها، کنترلرها و سیستم‌های تشخیص چهره، عنبیه و اثرانگشت و انواع کارتخوان‌ها یکپارچه گردد.

ابتدا نرم افزار را از طریق مرورگر گوگل کروم و یا فایرفاکس باز نمائید. پس از اینکه صفحه ورود به برنامه را مشاهده کردید می توانید برای اولین ورود از نام کاربری و پسورد ادمین استفاده نمائید و در اولین فرصت رمز ادمین را تغییر دهید.

وارد لیست پرسنل شوید و از دکمه ثبت جدید استفاده نمائید و سپس فیلدهای ضروری را پر کرده و ذخیره کنید.

نرم‌افزار حضور و غیاب سپیدار برای کنترل تردد کارکنان و ثبت ورود و خروج کارمندان شرکت‌ها و سازمان‌ها طراحی شده است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان لیست کارمندان و شیفت‌های کاری شرکت را تعریف و مدیریت کرد سپس برای هر کارمند به صورت مجزا شیفت کاری انتخاب کرد و حضور و غیاب کارکنان را کنترل و مدیریت کرد. ثبت اطلاعات کارکرد پرسنل و تهیه گزارش‌های ساعات حضور و غیاب کارکنان نقش مهمی در محاسبه حقوق کارکنان ایفا می‌کند. بعلاوه این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که هیچ حقی از آنها ضایع نشده و کلیه کارکردها طبق مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم محاسبه می‌شود.با خودکارکردن حضور و غیاب در یک سازمان، تمام عملیات مربوط به ورود و خروج کارمندان شامل مرخصی‌ها، مأموریت‌ها، اضافه‌کاری، شیفت‌ها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل با دقت قابل ثبت و بازیابی است.انعطاف‌پذیری و ساختار پویای این نرم‌افزار اجازه ارتباط با انواع مختلف سخت‌افزارهای احراز هویت بایومتریک، کنترل تردد و دستگاه‌های کارتی (RFID) را فراهم می‌کند و مشتریان در این زمینه با هیچ محدودیتی مواجه نیستند.

بالا