طرح مسئله (نیازسنجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی)

یکی دیگر از مراکزی که کنترل تردد، حضور و غیاب خودکار و کنترل دسترسی‌ها در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، دانشگاه ها و مراکز آموزشی می‌باشند. کنترل تردد کارمندان یک مجموعه در بخش‌های مختلف، کنترل دسترسی هر کارمند به بخش‌های مجاز جهت تردد، دسترسی دانشجویان مختلف با سیاست گذاری‌های مختلف جهت دسترسی به سلف غذاخوری، کنترل دسترسی و تردد دانشجویان در خوابگاه دانشگاه، کنترل مجوز و تردد خودروی اساتید و یا کارمندان به محوطه پارکینگ و ... از جمله مسائلی هستند که اهمیت بالایی در مدیریت یک مجموعه آموزشی دارند.

یکی از مسائلی که دانشگاه ها و مراکز آموزشی با آن مواجه هستند حضور و غیاب کارمندان بصورت سنتی است که درصد خطا و زمانبر بودن پروسه مدیریت آن از معایب اصلی آن به حساب می‌آید. این مشکلات زمانی که نیاز به محاسبه ماموریت کارمندان مطرح می‌گردد چندین برابر خواهد بود.

از دیگر مشکلات موجود می‌توان به کنترل مجوز و تردد دانشجویان به خوابگاه در ساعت مجاز تعیین شده توسط نگهبانی مستقر در خوابگاه اشاره نمود. تقلب در کارت‌های تردد چاپی توسط افراد سودجو و همچنین تردد مخفیانه سایر افراد از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت خوابگاه می‌باشد.

از جمله نیازهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کنترل تردد

  • تردد کارمندان در بخش‌های مختلف
  • کنترل تردد خودروها توسط پلاک و تگ RFID

حضور و غیاب

  • ثبت حضور کارمندان
  • ثبت حضور اساتید

کنترل دسترسی

  • دسترسی دانشجویان به بخش‌های خاص مانند سلف دانشجویی و ...
  • دسترسی کارمندان به بخش‌های مختلف مجموعه

راهکار پیشنهادی برای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی

شرکت سپید سیستم با استفاده از تکنولوژی بیومتریک، اعتبار سنجی موبایل و فناوری‌های امنیتی شبکه، راه حل‌های کنترل دسترسی بسیار ایمن، مقیاس‌پذیر و مقرون به صرفه را فراهم می‌کند. استفاده از دوربین‌های حساس به درجه دمای بدن افراد در حین ورود به مجموعه می‌تواند از ورود افراد دارای درجه تب بالاتر از حد مجاز و یا افرادی که موارد بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را رعایت نکرده‌اند جلوگیری نماید. در بخش‌های ورودی مجموعه توسط سیستم پلاک‌خوان و یا درگاه‌های RFID و ثبت گزارش تردد خودروها، می‌توان نظارت دقیقی بر رفت و آمدهای انجام شده داشته و حتی انواع مجوزهای دسترسی با محدودیت زمان، محدودیت دفعات تردد، محدودیت تردد در بخش‌های خاص و ... را صادر نمود.

با بهره‌گیری از تجهیزات سخت‌افزاری بیومتریک و سامانه حضور و غیاب سپیدار می‌توان بصورت کاملا خودکار و سیستمی، تردد و حضور و غیاب کارمندان مجموعه را راه‌اندازی نموده و ورود و خروج، ماموریت، مرخصی و ... را با خیال آسوده به سیستم هوشمند سپرد.

با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره یا اثر انگشت می‌توان کنترل بسیار دقیقی از تردد و همچنین تعیین دسترسی دانشجویان به سلف غذاخوری، کتابخانه، خوابگاه دانشجویی و همچنین بخش ورزشی مجموعه را انجام داد.

ویژگی‌های راهکار دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی

محصولات مرتبط

نرم افزار پیشنهادی

سپید استار

سامانه جامع کنترل تردد

نرم‌افزار مدیریت کنترل تردد سپید استار یک سامانه اتوماسیون یکپارچه برای مدیریت زیرساخت‌های سخت‌افزاری تردد مانند دستگاه‌های اسکن و تشخیص اثر انگشت، کارت تردد، برچسب RFID، دستگاه تشخیص چهره و سایر دستگاه‌های بیومتریک می‌باشد و اطلاعاتی مانند اطلاعات احراز هویت پرسنل، مشخصات سامانه‌های کنترل تردد و کنترل دسترسی در سازمان‌ها و شرکت‌ها را تجمیع می‌کند.

سپیدیار

سامانه جامع مدیریت حضور و غیاب

نرم‌افزار مبتنی بر وب حضور و غیاب سپیدیار از یک طرف به مدیران سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها امکان کنترل حضور و غیاب، نحوه تردد پرسنل و جاری ساختن قوانین محاسبه کارکرد را می‌دهد و از طرف دیگر به پرسنل امکان مشاهده و تصحیح اطلاعات حضور، بررسی ورود و خروج‌ها، کارکرد و دریافت گزارش‌های مورد نیاز را می‌دهد.

مشتریان راهکار

بالا