مقایسه‌ تگ‌های RFID فعال و غیر فعال

Slider

مقایسه‌ تگ‌های RFID فعال و غیر فعال

تگ های RFID فعال و غیرفعال Passive  اساسا دو تکنولوژی متفاوت هستند که اغلب در قیاس با هم به کار می‌روند. هر چند هر دو برای برقراری ارتباط بین یک تگ و خواننده، از انرژی امواج رادیویی استفاده می‌کنند. روش تامین انرژی تگ در آنها متفاوت است. تگ‌ های RFID فعال از یک منبع انرژی درونی (باتری) که در درون تگ قرار دارد برای انرژی مصرفی تگ‌ها و مدارات مرتبط با آنها بهره می‌برند. در حالیکه تگ غیرفعال برای تامین انرژی خود به انرژی قرائتگر نیازمند است.

تگ‌ های RFID غیر فعال(Passive) نیاز به سیگنال ارسالی قوی‌تری از تگ خوان ها یا قرائتگرها(reader) دارند . توان سیگنال برگشتی از تگ در سطوح بسیار پایینی است.

تگ‌ های RFID فعال(Active) اجازه می‌دهند تا سیگنال‌های بسیار ضعیفی توسط تگ دریافت شود. (چرا که خواانده به سیگنال بازگشتی از تگ نیازی ندارد) و تگ‌ها نیز می‌توانند سیگنال‌های سطح بالا و قوی را به ریدرها بازگردانند. علاوه بر این، تگ‌ های RFID فعال چه تحت میدان ریدرها باشند یا نه به طور مداوم تقویت می‌شوند. تگ‌های فعال می‌توانند به عنوان یک آغازگر ارتباط با ریدرها و یا تگ‌های دیگر در شرایط خاص باشند. تگ‌های فعال همچنین می‌توانند حاوی سنسورهای خارجی برای بررسی دما، رطوبت، حرکت و شرایط دیگر باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *