طرح مسئله (نیازسنجی بانک‌ها و موسسات مالی)

یکی از حساس‌ترین مراکز برای کنترل ترددها و مدیریت دسترسی‌ها، کسب و کارهای امنیتی و امور مالی از جمله بانک‌ها و موسسات مالی است. تامین و کنترل امنیت حداکثری در این مراکز در اولویت اول قرار دارد. کنترل و ثبت تردد و حضور و غیاب کارمندان در شعبه‌ها و کنترل دسترسی کارمندان به بخش‌های مختلف مجموعه از بزرگترین دغدغه‌ها در بانک‌ها به حساب می‌آید.

از دیگر موارد بسیار حساس می‌توان به کنترل دسترسی کارمندان و مشتری‌ها اشاره نمود. کنترل دسترسی کارمندان به کامپیوترها، سرورها و سایر سامانه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موجود در بانک‌ها و موسسات مالی از جمله این کنترل دسترسی‌ها به شمار می‌رود. همچنین با توجه به نیاز مشتریان به انجام امور بانکی خود بدون مراجعه به شعب بانک‌ها و موسسات مالی، توانایی شناسایی و احراز هویت غیرحضوری مشتری و امکان برقراری دسترسی آنلاین آنها به حساب‌های مربوطه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

از دیگر مشکلاتی که این مراکز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، دسترسی مشتریان و یا نمایندگان مورد تایید آنها به محتوای صندوق‌های امانات بوده و بزرگترین دغدغه بانک‌ها و موسسات مالی، تایید هویت و شناسایی مشتری و از آن مهم‌تر نماینده مورد تایید و معرفی شده وی جهت دسترسی به صندوق امانات اجاره شده می‌باشد که کوچکترین خطا در احراز هویت آن‌ها می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برای مراکز داشته باشد.

راهکار پیشنهادی برای بانک‌ها و موسسات مالی

شرکت سپید سیستم با استفاده از تکنولوژی بیومتریک، اعتبار سنجی موبایل و فناوری های امنیتی شبکه، راه حل های کنترل دسترسی بسیار ایمن، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه را فراهم می‌کند تا نیازهای بخش‌های مختلف از جمله بانک ها و موسسات مالی را برآورده سازد. با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و سامانه نرم افزاری سپید استار می‌توان کنترل بسیار دقیقی بر روی ترددهای انجام شده در بخش های مختلف و همچنین سطح دسترسی هر کدام از کارمندان را با استفاده از کارت های هوشمند و روش‌های بیومتریک از جمله تشخیص اثر انگشت، تشخیص چهره و... برای بخش‌ها مختلف و همچنین سیستم های نرم افزاری موجود تعیین نمود.

با بهره‌گیری از تجهیزات سخت افزاری بیومتریک و سامانه حضور و غیاب سپیدار می‌توان بصورت کاملا خودکار و سیستمی، تردد و حضور و غیاب کارمندان مجموعه را راه اندازی نموده و ورود و خروج، ماموریت، مرخصی و ... را با خیال آسوده به سیستم هوشمند سپرد.

توسعه روزافزون فضای مجازی و استفاده مردم از سرویس‌های آنلاین، گرایش عمومی به عدم مراجعه حضوری و انجام کارها از راه دور روز به روز بیشتر می‌شود. این موضوع برای دریافت سرویس‌های مالی و بانکی به وضوح دیده می‌شود که در نسل‌های نوین بانکداری توسط خود مشتریان انجام می‌شود. ولی علیرغم دسترسی مشتریان به بیشتر سرویس‌های بانکی، هنوز یکی از چالش‌های پیش رو در این حوزه، شناسایی و اعتبارسنجی هویت مشتریان به صورت حضوری (KYC) و احراز هویت غیرحضوری (eKYC) است.

شرکت سپید سیستم با بهره‌گیری از دانش متخصصان خود در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و نزدیک دو دهه تجربه خود در حوزه ارائه راهکارهای احراز هویت غیرحضوری هوشمند مبتنی بر زیست سنجی (Biometric) و کنترل دسترسی، راهکار اختصاصی خود را در حوزه شناسایی مشتریان به صورت الکترونیکی (e-KYC) برای احراز هویت از راه دور مشتریان بانک‌ها و موسسات مالی طراحی کرده است.

در این راهکار، علاوه بر استفاده از روش‌های امن تأیید هویت مانند تشخیص اثر انگشت و تشخیص چهره، یک روش هوشمند برای تشخیص زنده بودن فرد و جلوگیری از تقلب ارائه شده است که امنیت بسیار بالای راهکار را تامین می‌کند و می‌توان با خیال آسوده احراز هویت آنلاین مشتری را انجام داده و دسترسی مورد نیاز را در اختیار وی قرار داد.

نرم‌افزار صندوق امانات سپیدباکس که با اتصال به تجهیزات سخت‌افزاری کنترل تردد و ارتباط با انواع صندوق‌ها، یک راهکار جامع برای حفظ امنیت و انضباط در اختیار مدیریت بانک‌ها، موسسات مالی و سایر مراکز و ارگان‌ها قرار می‌دهد.

برای حصول اطمینان از احراز هویت شخص مراجعه‌کننده یا وکلای قانونی صاحبان صندوق و نیز ثبت دقیق مراجعات، امکان ارتباط با سخت‌افزارهای تایید هویت مانند سامانه‌های تشخیص اثر انگشت و تشخیص چهره در نرم‌افزار مدیریت صندوق امانات سپیدباکس وجود دارد.

با توجه به اهمیت بالای احراز هویت و اعتبارسنجی هنگام دسترسی مشتریان به صندوق امانات بانک و مطمئن شدن از تایید هویت و شناسایی صاحب صندوق یا وکیل قانونی وی، سیستم اتوماسیون صندوق امانات بسیار امن و دقیق طراحی شده و تمامی ترددها یا درخواست‌های تردد افراد مجاز و غیرمجاز ثبت و آرشیو می‌شوند تا در صورت لزوم از آن‌ها گزارش‌گیری انجام شود.

ویژگی‌های راهکار بانک‌ها و موسسات مالی

محصولات مرتبط

نرم افزار پیشنهادی

سپید باکس

سامانه مدیریت صندوق امانات

نرم‌افزار صندوق امانات سپیدباکس یک سامانه یکپارچه برای مدیریت صندوق امانات است که به بانک‌ها و موسسات مالی امکان تعریف صندوق، اختصاص صندوق به شعبه‌های مختلف، مدیریت مشتریان بانک (شریک‌ها یا وکیل‌های آن‌ها)، مدیریت قراردادها، کنترل تردد، مجوز دسترسی و امکان ارائه گزارش‌های مختلف را فراهم می‌کند.

سپید استار

سامانه جامع کنترل تردد

نرم‌افزار مدیریت کنترل تردد سپید استار یک سامانه اتوماسیون یکپارچه برای مدیریت زیرساخت‌های سخت‌افزاری تردد مانند دستگاه‌های اسکن و تشخیص اثر انگشت، کارت تردد، برچسب RFID، دستگاه تشخیص چهره و سایر دستگاه‌های بیومتریک می‌باشد و اطلاعاتی مانند اطلاعات احراز هویت پرسنل، مشخصات سامانه‌های کنترل تردد و کنترل دسترسی در سازمان‌ها و شرکت‌ها را تجمیع می‌کند.

سپیدیار

سامانه جامع مدیریت حضور و غیاب

نرم‌افزار مبتنی بر وب حضور و غیاب سپیدیار از یک طرف به مدیران سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها امکان کنترل حضور و غیاب، نحوه تردد پرسنل و جاری ساختن قوانین محاسبه کارکرد را می‌دهد و از طرف دیگر به پرسنل امکان مشاهده و تصحیح اطلاعات حضور، بررسی ورود و خروج‌ها، کارکرد و دریافت گزارش‌های مورد نیاز را می‌دهد.

مشتریان راهکار

بالا